Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  MadWave Challenge 2017    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  19:59   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2017         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aquila Flikat  2000              2:12.41   
  Uimaseura Aquila  2:09.58                 
  Millariina Bruce  2001                 
  Milla-Marita Anttila  2000      1:10.93        1:10.93   
  Vilma Kotola  2001                 
  Meri Lauronen  2002      2:12.41        2:12.41   
                     
Kou 1  2000              2:17.42   
  Kouvolan Uimarit  2:15.88                 
  Jenna Pulkkinen  2004                 
  Matilda Lonka  2003      1:14.88        1:14.88   
  Emmiina Rautiainen  2000                 
  Jenna Sjöblom  2001      2:17.42        2:17.42   
                     
Aquila Friidut  2001              2:24.02   
  Uimaseura Aquila  2:19.74                 
  Laura Väisänen  2001                 
  Eevi Kotiranta  2001      1:20.59        1:20.59   
  Aino-Olivia Arola  2002                 
  Ida Lehtovaara  2003      2:24.02        2:24.02   
                     
Kou 2  2001              2:28.79   
  Kouvolan Uimarit  2:24.14                 
  Lotta Hermonen  2004                 
  Liisa Lassila  2003      1:19.10        1:19.10   
  Milja Mäkinen  2004                 
  Noora Laitala  2003      2:28.79        2:28.79   
                     
Hyus Teräsfisut  1990              2:33.00   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Anniina Ahonen  2005                 
  Susanna Kuisma  2003      1:25.79        1:25.79   
  Cinja Åvist  2003                 
  Tiia Kuisma  2003      2:33.00        2:33.00   
                     
Aquila Vesipedot1  2004              3:00.87   
  Uimaseura Aquila                   
  Saga Koho  2005                 
  Veera Westerlund  2006      1:34.64        1:34.64   
  Sofia Chadromtseva  2006                 
  Emma-Mikaela Arola  2004      3:00.87        3:00.87   
                     
Kou 2[2001]  2001              3:05.87   
  Kouvolan Uimarit  3:09.54                 
  Minja Fihlman  2005                 
  Inka Raitio  2004      1:33.97        1:33.97   
  Lilja Pulkkinen  2004                 
  Saara Virtanen  2008      3:05.87        3:05.87   
                     
Gladius 1  1990              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aquila Dudes  1999              2:00.05   
  Uimaseura Aquila  1:59.19                 
  Leo Kuusela  1999                 
  Juha Jernvall  2000      1:04.04        1:04.04   
  Atte Alila  2001                 
  Miska Kurvinen  1999      2:00.05        2:00.05   
                     
Kou 1  2000              2:06.18   
  Kouvolan Uimarit  2:05.21                 
  Risto Martikainen  2003                 
  Ossi Kleimola  2001      1:07.56        1:07.56   
  Manu Ursin  2002                 
  Dmitrii Ankudinov  1998      2:06.18        2:06.18   
                     
Gladius 1  2003              2:08.43   
  Gladius Kirkkonummi  2:04.36                 
  Dmitry Nosov  1998                 
  Henri Koski  2000      1:06.78        1:06.78   
  Alexi Taimela  1998                 
  Repe Kupila  2001      2:08.43        2:08.43   
                     
Kou 2]  2000              2:21.73   
  Kouvolan Uimarit  2:31.49                 
  Leevi Kukkonen  2005                 
  Joonatan Lekander  2002      1:18.50        1:18.50   
  Janne Korhonen  2003                 
  Eetu Salo  2004      2:21.73        2:21.73   
                     
Gladius 2  1990              2:26.23   
  Gladius Kirkkonummi  2:31.48                 
  Matteus Einiö  2004                 
  Heikki Väkeväinen  2002      1:19.83        1:19.83   
  Pyry Talvitie  2002                 
  Otso Mäkivuokko  2003      2:26.23        2:26.23   
                     
Gladius 3  1990              2:45.82   
  Gladius Kirkkonummi  2:52.61                 
  Mikael Böckerman  2006                 
  Anton Kettunen  2005      1:32.33        1:32.33   
  Daniel Ruotsi  2002                 
  Rufus Strandell  2005      2:45.82        2:45.82   
                     
Aquila Vesipedot2  2003              3:11.21   
  Uimaseura Aquila  3:15.74                 
  Kendro Bobkov  2006                 
  Elmo Taipale  2005      1:50.27        1:50.27   
  Vladislav Shavyrin  2005                 
  Juuso Heikkola  2006      3:11.21        3:11.21   
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Myller  2003      1:26.55        3:01.66   
  Tuusulan Uimaseura  3:03.21                 
                     
Sara-Sofia Lohi  2003      1:31.41        3:09.77   
  Lappeenrannan Uimarit  3:09.80                 
                     
Silja Kinnunen  2003      1:28.33        3:10.15   
  Lappeenrannan Uimarit  3:14.65                 
                     
Peppi Eskola  2005      1:36.44        3:23.89   
  Gladius Kirkkonummi  3:13.52                 
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Kettunen  2002      1:15.24        2:42.92   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Manu Ursin  2002      1:24.78        3:11.70   
  Kouvolan Uimarit  3:19.55                 
                     
Pyry Talvitie  2002      1:29.71        3:17.96   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Eetu Autio  2007      1:40.90        3:27.03   
  Uimaseura Aquila  3:28.98                 
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Jernvall  2000      1:18.95        3:03.10   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandra Kuznetsova  2006              1:12.09   
  Ekran St.petersburg Russia  1:10.50                 
Heli Kuisma  2006              1:32.81   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.28                 
Emilia Ruusu  2006              1:39.02   
  Haminan Uimaseura  1:38.06                 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006              1:47.38   
  Lappeenrannan Uimarit  2:01.15                 
Erin Ovaska  2006              1:49.34   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.50                 
Pinja Suominen  2006              1:50.82   
  Gladius Kirkkonummi  1:49.34                 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005              1:11.47   
  Nummelan Kisaajat  1:11.99                 
Varvara Kochkina  2005              1:17.51   
  Vovis St.petersburg Russia  1:16.00                 
Ella-Maija Syväniemi  2004              1:22.17   
  Gladius Kirkkonummi  1:23.64                 
Ida Kauppinen  2005              1:25.51   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.27                 
Salma Mäntynen  2005              1:25.85   
  Uimaseura Aquila  1:26.42                 
Milja Mäkinen  2004              1:26.19   
  Kouvolan Uimarit  1:22.99                 
Aino Tamminen  2005              1:26.28   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.20                 
Lilja Pulkkinen  2004              1:28.73   
  Kouvolan Uimarit  1:27.80                 
Melissa Miettinen  2005              1:29.39   
  Helsingin Uimarit  1:25.26                 
10  Saara Seppälä  2005              1:33.13   
  Nummelan Kisaajat  1:32.97                 
11  Anniina Ahonen  2005              1:33.22   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.64                 
12  Elina Syvänne  2004              1:33.61   
  Tuusulan Uimaseura  1:31.96                 
13  Ronja Terävä  2005              1:33.89   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.51                 
14  Aino Jäkärä  2005              1:35.22   
  Lappeenrannan Uimarit  1:34.18                 
15  Ankia Meintjes  2005              1:36.17   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.75                 
16  Rauha Heikkinen  2005              1:36.34   
  Helsingin Uimarit  1:31.81                 
17  Sofie Johansson  2005              1:39.91   
  Gladius Kirkkonummi  1:41.60                 
18  Saga Koho  2005              1:40.25   
  Uimaseura Aquila  1:38.84                 
19  Veera Mäkelä  2004              1:41.03   
  Gladius Kirkkonummi  1:39.17                 
Aada Ahonen  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Kaisa Mäkinen  2005              DSQ   
  Helsingin Uimarit  1:34.63                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Millariina Bruce  2001              1:13.30   
  Uimaseura Aquila  1:11.91                 
Viivi Sorri  2003              1:19.83   
  Gladius Kirkkonummi  1:17.16                 
Ella Hurtta  2003              1:22.65   
  Uimaseura Aquila  1:18.24                 
Laura Väisänen  2001              1:28.17   
  Uimaseura Aquila  1:23.18                 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Yury Smirnov  2005              1:17.64   
  Vovis St.petersburg Russia  1:15.00                 
Jimi Kojo  2005              1:26.13   
  Uimaseura Aquila  1:25.53                 
Nico Peltonen  2005              1:26.29   
  Hyvinkään Uimaseura  1:25.77                 
Aapo Tuhkanen  2005              1:27.37   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.37                 
Valtteri Muranen  2005              1:28.84   
  Uimaseura Aquila  1:31.19                 
Nooa Matela  2005              1:30.01   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.82                 
Miska Sarkkinen  2005              1:30.09   
  Helsingin Uimarit  1:29.66                 
Tuomas Hämäläinen  2005              1:32.85   
  Kuopion Uimaseura  1:38.78                 
Georgi Biatetc  2005              1:37.44   
  Uimaseura Aquila  1:31.89                 
10  Miro Järvinen  2005              1:39.22   
  Kouvolan Uimarit  1:40.31                 
11  Aleksi Määttä  2005              1:42.05   
  Uimaseura Aquila  1:38.16                 
12  Kendro Bobkov  2006              1:43.23   
  Uimaseura Aquila                   
13  Urho Käkelä  2005              1:45.48   
  Tuusulan Uimaseura  1:36.19                 
14  Anton Sarvilahti  2005              1:46.67   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.69                 
Rufus Strandell  2005              DNS   
  Gladius Kirkkonummi  1:58.30                 
Niko Antman  2006              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  1:54.74                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Toivo Juselius  2005              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  1:45.34                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Kruglov  2004              1:15.59   
  Ekran St.petersburg Russia  1:13.00                 
Aleksi Kauppinen  2003              1:16.42   
  Lappeenrannan Uimarit  1:16.25                 
Kasper Holopainen  2003              1:17.60   
  Nummelan Kisaajat  1:18.46                 
Matteus Einiö  2004              1:22.04   
  Gladius Kirkkonummi  1:23.39                 
Tatu Saareks  2003              1:22.98   
  Hyvinkään Uimaseura  1:21.13                 
Davin Lindholm  2004              1:25.02   
  Helsingin Uimarit  1:25.12                 
Leevi Hautaniemi  2003              1:28.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.49                 
Jasper Nupponen  2004              1:30.70   
  Kuopion Uimaseura  1:27.55                 
Leo Oksman  2004              1:32.05   
  Helsingin Uimarit  1:37.65                 
10  Otso Mäkivuokko  2003              1:33.32   
  Gladius Kirkkonummi  1:34.97                 
11  Martti Karesjoki  2004              1:37.53   
  Tuusulan Uimaseura  1:39.84                 
12  Nikita Glazberg  2004              1:42.50   
  Nj Swim Team Estonia                   
13  Eero Vilhunen  2004              1:43.80   
  Uimaseura Aquila                   
14  Daniel Pessi  2004              1:46.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
15  Akseli Kuparinen  2004              1:47.52   
  Lappeenrannan Uimarit  1:47.47                 
16  Anttoni Sikiö  2004              2:08.48   
  Lappeenrannan Uimarit  2:05.92                 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Strandell  2002              1:21.84   
  Gladius Kirkkonummi  1:27.07                 
Repe Kupila  2001              1:22.60   
  Gladius Kirkkonummi  1:18.68                 
Birger Niskanen  2002              1:25.32   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.88                 
Kai-Asser Skog  1966              1:25.40   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.08                 
Daniel Ruotsi  2002              1:29.58   
  Gladius Kirkkonummi  1:29.97                 
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004      1:11.13        2:29.27   
  Tuusulan Uimaseura  2:25.81                 
                     
Nessa Järvinen  2004      1:12.13        2:31.78   
  Uimaseura Aquila  2:31.73                 
                     
Roona Karola  2004      1:16.80        2:40.43   
  Tuusulan Uimaseura  2:40.41                 
                     
Beata Niskanen  2004      1:18.83        2:42.16   
  Tuusulan Uimaseura  2:45.03                 
                     
Onna Aalto  2004      1:24.74        2:55.98   
  Lappeenrannan Uimarit  2:58.39                 
                     
Emma-Mikaela Arola  2004      1:30.31        3:05.06   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Camilla Sofia Telmanova  2004      1:28.84        3:05.64   
  Haminan Uimaseura  3:12.65                 
                     
Kaarina Leppä  2004      1:31.39        3:10.88   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003      1:06.12        2:15.57   
  Gladius Kirkkonummi  2:14.47                 
                     
Ida Lehtovaara  2003      1:09.84        2:26.92   
  Uimaseura Aquila  2:23.67                 
                     
Siiri Välimaa  2002      1:12.99        2:31.73   
  Tuusulan Uimaseura  2:26.76                 
                     
Cinja Åvist  2003      1:13.34        2:34.74   
  Hyvinkään Uimaseura  2:27.95                 
                     
Oona Lehtola  2003      1:15.27        2:35.80   
  Tuusulan Uimaseura  2:43.15                 
                     
Liisa Penttinen  2003      1:18.14        2:47.53   
  Nummelan Kisaajat  2:46.37                 
                     
Skarlett Ström  2003      1:28.68        3:08.72   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Sanni Hakkarainen  2003      1:30.66        3:11.62   
  Nummelan Kisaajat  3:04.73                 
                     
Liisa Lassila  2003              DNF   
  Kouvolan Uimarit  2:32.77                 
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Sjöblom  2001      1:06.42        2:17.84   
  Kouvolan Uimarit  2:15.94                 
                     
Laura Väisänen  2001      1:12.03        2:30.02   
  Uimaseura Aquila  2:29.48                 
                     
Eevi Kotiranta  2001      1:11.84        2:34.20   
  Uimaseura Aquila  2:24.02                 
                     
Kata Laukkanen  2001      1:14.05        2:35.96   
  Punkaharjun Urheilijat  2:31.54                 
                     
Fanny Puska  2001      1:20.27        2:49.92   
  Haminan Uimaseura  2:46.44                 
                     
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Matela  2003      1:06.14        2:15.64   
  Lappeenrannan Uimarit  2:16.55                 
                     
Lauri Tolvanen  2003      1:04.96        2:16.34   
  Haminan Uimaseura  2:20.02                 
                     
Juuso Rahikainen  2003      1:07.77        2:19.32   
  Tuusulan Uimaseura  2:23.43                 
                     
Panu Kautto  2003      1:07.87        2:22.00   
  Lappeenrannan Uimarit  2:18.14                 
                     
Janne Korhonen  2003      1:08.11        2:24.09   
  Kouvolan Uimarit  2:25.39                 
                     
Joonas Cranston  2003      1:10.14        2:27.10   
  Nummelan Kisaajat  2:28.85                 
                     
Maxim Kuznetsov  2004      1:11.26        2:27.80   
  Ekran St.petersburg Russia  2:25.00                 
                     
Henri Heikkilä  2003      1:11.77        2:28.59   
  Uimaseura Aquila  2:27.72                 
                     
Vladislav Shavyrin  2005      1:25.09        2:56.52   
  Uimaseura Aquila                   
                     
10  Anton Kettunen  2005      1:24.77        3:00.35   
  Gladius Kirkkonummi  3:04.04                 
                     
11  Eero Vilhunen  2004      1:34.02        3:17.26   
  Uimaseura Aquila                   
                     
12  Julius Lekander  2006      1:37.89        3:17.44   
  Kouvolan Uimarit  3:29.79                 
                     
13  Jeremias Arveli  2004      1:34.78        3:19.32   
  Kouvolan Uimarit  3:20.98                 
                     
14  Simo Virtanen  2004      1:42.33        3:35.27   
  Kouvolan Uimarit  3:33.80                 
                     
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ossi Kleimola  2001      1:02.44        2:11.31   
  Kouvolan Uimarit  2:09.02                 
                     
Benjamin Kangas  2002      1:02.75        2:13.65   
  Haminan Uimaseura  2:23.08                 
                     
Lauri Kettunen  2002      1:05.38        2:15.82   
  Lappeenrannan Uimarit  2:15.18                 
                     
Pyry Räisänen  2001      1:08.66        2:31.57   
  Tuusulan Uimaseura  2:31.07                 
                     
Akseli Korhonen  2001      1:16.92        2:36.30   
  Haminan Uimaseura  2:38.81                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002      1:16.43        2:41.01   
  Gladius Kirkkonummi  2:42.26                 
                     
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Jernvall  2000      1:07.88        2:22.74   
  Uimaseura Aquila  2:20.48                 
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Mäki-Hokkonen  2007              44.63   
  Lappeenrannan Uimarit  43.67                 
Sofia Oksa  2007              45.72   
  Nummelan Kisaajat  46.20                 
Emmi Salo  2007              48.94   
  Lappeenrannan Uimarit  50.10                 
Ella Hynönen  2008              51.06   
  Lappeenrannan Uimarit  54.30                 
Saaga Lehmus  2007              51.67   
  Lappeenrannan Uimarit  53.39                 
Anita Mäkinen  2007              53.06   
  Nummelan Kisaajat  49.75                 
Enne Rautio  2007              53.15   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Kristel Meintjes  2007              53.76   
  Lappeenrannan Uimarit  52.92                 
Veera Haukka  2007              55.22   
  Uimaseura Aquila  55.67                 
10  Iisa-Erika Auranen  2007              58.20   
  Uimaseura Aquila  59.45                 
11  Saara Virtanen  2008              58.58   
  Kouvolan Uimarit  1:01.14                 
12  Emilia Inkeroinen  2009              1:00.84   
  Aurajoen Uinti  1:02.63                 
13  Maija Kuisma  2008              1:02.19   
  Hyvinkään Uimaseura  58.27                 
14  Hanna-Mari Kuisma  2009              1:06.17   
  Hyvinkään Uimaseura  1:01.00                 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Millariina Bruce  2001              34.06   
  Uimaseura Aquila  33.01                 
Lotta Hermonen  2004              35.53   
  Kouvolan Uimarit  35.04                 
Ida Mäki-Hokkonen  2004              36.47   
  Lappeenrannan Uimarit  37.20                 
Jenna Sjöblom  2001              37.24   
  Kouvolan Uimarit  35.40                 
Tiiu Korhonen  2003              37.63   
  Uimaseura Aquila  36.46                 
Aino-Olivia Arola  2002              38.85   
  Uimaseura Aquila  39.03                 
Noora Laitala  2003              38.96   
  Kouvolan Uimarit  40.40                 
Siiri Pitkänen  2003              39.24   
  Lappeenrannan Uimarit  38.67                 
Vilma Kotola  2001              40.10   
  Uimaseura Aquila  37.47                 
10  Tiia Kuisma  2003              41.05   
  Hyvinkään Uimaseura  41.08                 
11  Niini Saxelin  2003              43.49   
  Tuusulan Uimaseura  43.16                 
12  Ava Malm  2004              43.50   
  Uimaseura Aquila  43.18                 
13  Lumi Nokso  2005              44.08   
  Uimaseura Aquila                   
14  Sara-Sofia Lohi  2003              46.78   
  Lappeenrannan Uimarit  44.68                 
15  Isabella Kaprio  2006              46.93   
  Uimaseura Aquila  54.01                 
16  Emma-Mikaela Arola  2004              48.67   
  Uimaseura Aquila  47.13                 
17  Loore Lehepuu  2006              59.68   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luka Valtonen  2006              42.79   
  Lappeenrannan Uimarit  42.17                 
Mikael Böckerman  2006              46.34   
  Gladius Kirkkonummi  45.51                 
Aati Karhu  2007              47.03   
  Uimaseura Aquila  52.57                 
Matvey Lyashenko  2007              47.56   
  Lappeenrannan Uimarit  47.75                 
Joona Jakoaho  2006              48.42   
  Hyvinkään Uimaseura  47.53                 
Juuso Heikkola  2006              48.73   
  Uimaseura Aquila  49.67                 
Oiva Koppelmäki  2007              49.23   
  Hyvinkään Uimaseura  50.42                 
Rasmus Karjalainen  2007              52.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Kasperi Miettinen  2006              53.43   
  Hyvinkään Uimaseura  51.29                 
10  Veikko Seppänen  2007              53.69   
  Lappeenrannan Uimarit  50.29                 
11  Herman Pettersson  2007              53.83   
  Uimaseura Aquila  55.64                 
12  Tuomas Heikkilä  2008              53.89   
  Uimaseura Aquila  52.75                 
13  Tatu Kallunki  2007              59.28   
  Lappeenrannan Uimarit  55.64                 
14  Saku Virtanen  2008              1:04.30   
  Kouvolan Uimarit  1:04.55                 
15  Robert Pukki  2007              1:06.94   
  Nj Swim Team Estonia                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
Sponsori: Duell Medic 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergei Haukka  1989              27.87   
  Helsingfors Simsällskap  25.63                 
Risto Martikainen  2003              32.66   
  Kouvolan Uimarit  32.34                 
Aleksi Kauppinen  2003              35.30   
  Lappeenrannan Uimarit  36.53                 
Denis Zhuchkov  2004              51.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Alexi Taimela  1998              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  34.17                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Visi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Mäki-Hokkonen  2007              44.22   
  Lappeenrannan Uimarit  42.46                 
Aino Sarvilahti  2008              57.05   
  Lappeenrannan Uimarit  57.39                 
Emilia Inkeroinen  2009              1:11.66   
  Aurajoen Uinti                   
Aino Ruotsalainen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  50.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Emmi Salo  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
Sponsori: Visi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandra Kuznetsova  2006              35.33   
  Ekran St.petersburg Russia  33.50                 
Helmi Käkelä  2006              41.65   
  Tuusulan Uimaseura  42.88                 
Heli Kuisma  2006              44.81   
  Hyvinkään Uimaseura  43.04                 
Erin Ovaska  2006              45.58   
  Lappeenrannan Uimarit  48.83                 
Pinja Suominen  2006              51.73   
  Gladius Kirkkonummi  50.18                 
Iisa Lavikainen  2006              1:00.30   
  Hyvinkään Uimaseura  53.09                 
Elsa Määttä  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  53.60                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
Sponsori: Visi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmiina Rautiainen  2000              32.42   
  Kouvolan Uimarit  31.13                 
Viivi Sorri  2003              33.19   
  Gladius Kirkkonummi  33.01                 
Lotta Linnea Partanen  2001              33.32   
  Nummelan Kisaajat  32.83                 
Noora Peltoniemi  2003              33.48   
  Lappeenrannan Uimarit  32.74                 
Vilma Kotola  2001              33.73   
  Uimaseura Aquila  31.43                 
Milla-Marita Anttila  2000              34.13   
  Uimaseura Aquila  34.95                 
Meri Lauronen  2002              34.75   
  Uimaseura Aquila  33.27                 
Alina Antila  2004              36.12   
  Tuusulan Uimaseura  34.64                 
Tinka Rokka  2003              36.36   
  Uimaseura Aquila  37.81                 
10  Ella Hurtta  2003              36.91   
  Uimaseura Aquila  35.26                 
11  Beata Niskanen  2004              38.89   
  Tuusulan Uimaseura  40.19                 
12  Roona Karola  2004              40.56   
  Tuusulan Uimaseura  38.95                 
13  Elina Syvänne  2004              41.76   
  Tuusulan Uimaseura  43.75                 
14  Kiira Tulkki  2003              44.36   
  Haminan Uimaseura                   
15  Veera Mäkelä  2004              47.21   
  Gladius Kirkkonummi  44.32                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: BKM-LOADING OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Autio  2007              39.70   
  Uimaseura Aquila  39.56                 
Konsta Kukkonen  2006              41.25   
  Kouvolan Uimarit  40.09                 
Luka Valtonen  2006              43.48   
  Lappeenrannan Uimarit  41.44                 
Mikael Böckerman  2006              46.68   
  Gladius Kirkkonummi  44.66                 
Joona Jakoaho  2006              47.73   
  Hyvinkään Uimaseura  45.94                 
Juuso Heikkola  2006              48.45   
  Uimaseura Aquila                   
Ahti Halttunen  2006              49.24   
  Hyvinkään Uimaseura  48.07                 
Jasu Caspar Haapaniemi  2006              49.77   
  Tuusulan Uimaseura  48.14                 
Tuomas Heikkilä  2008              52.12   
  Uimaseura Aquila                   
10  Konsta Järvinen  2008              55.45   
  Uimaseura Aquila                   
Matvey Lyashenko  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  49.80                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
Nooa Valtonen  2008              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.44                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: BKM-LOADING OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005              35.45   
  Hyvinkään Uimaseura  34.97                 
Leevi Kukkonen  2005              36.97   
  Kouvolan Uimarit  37.61                 
Jimi Kojo  2005              36.98   
  Uimaseura Aquila  37.55                 
Valtteri Muranen  2005              39.39   
  Uimaseura Aquila  39.60                 
Miska Sarkkinen  2005              41.36   
  Helsingin Uimarit  38.88                 
Georgi Biatetc  2005              42.79   
  Uimaseura Aquila  44.87                 
Rufus Strandell  2005              54.59   
  Gladius Kirkkonummi  49.70                 
Urho Käkelä  2005              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  43.86                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: BKM-LOADING OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Koski  2000              27.82   
  Gladius Kirkkonummi  27.78                 
Leo Kuusela  1999              28.30   
  Uimaseura Aquila  27.65                 
Atte Alila  2001              28.73   
  Uimaseura Aquila  28.71                 
Sasa Seppälä  1998              28.84   
  Haminan Uimaseura  28.17                 
Miska Kurvinen  1999              30.66   
  Uimaseura Aquila  30.01                 
Dmitrii Ankudinov  1998              30.80   
  Kouvolan Uimarit  31.24                 
Mikko Nihtilä  1985              30.88   
  Uimaseura Aquila  29.53                 
Manu Ursin  2002              32.53   
  Kouvolan Uimarit  31.87                 
Pyry Talvitie  2002              33.65   
  Gladius Kirkkonummi  33.63                 
10  Birger Niskanen  2002              36.11   
  Tuusulan Uimaseura  38.21                 
11  Daniel Ruotsi  2002              36.57   
  Gladius Kirkkonummi  37.39                 
12  Emil Strandell  2002              37.58   
  Gladius Kirkkonummi  40.30                 
13  Toni Kougappi  2001              41.48   
  Haminan Uimaseura  36.18                 
14  Eemil Perämäki  2004              44.49   
  Tuusulan Uimaseura  46.34                 
15  Martti Karesjoki  2004              46.33   
  Tuusulan Uimaseura  53.28                 
16  Leevi Hautaniemi  2003              49.13   
  Lappeenrannan Uimarit  47.75                 
17  Daniel Pessi  2004              51.65   
  Lappeenrannan Uimarit  56.16                 
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: BKM-LOADING OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Käkelä  2006              1:40.33   
  Tuusulan Uimaseura  1:38.19                 
Anniina Kurvinen  2006              1:42.19   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.15                 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006              1:48.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:48.56                 
Veera Westerlund  2006              1:50.29   
  Uimaseura Aquila  1:52.03                 
Sofia Chadromtseva  2006              1:57.80   
  Uimaseura Aquila  1:59.85                 
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: BKM-LOADING OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004              1:22.70   
  Kouvolan Uimarit  1:21.62                 
Ida Mäki-Hokkonen  2004              1:28.16   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.29                 
Melissa Miettinen  2005              1:31.32   
  Helsingin Uimarit  1:31.37                 
Sofie Johansson  2005              1:41.40   
  Gladius Kirkkonummi  1:45.30                 
Anniina Ahonen  2005              1:45.31   
  Hyvinkään Uimaseura  1:39.73                 
Ella-Maija Syväniemi  2004              1:45.43   
  Gladius Kirkkonummi  1:38.05                 
Ida Kauppinen  2005              1:46.44   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.72                 
Roosa Tuomola  2005              1:46.95   
  Tuusulan Uimaseura  1:45.84                 
Ankia Meintjes  2005              1:53.63   
  Lappeenrannan Uimarit  1:53.80                 
10  Nelli Hytti  2005              1:59.19   
  Lappeenrannan Uimarit  1:56.49                 
11  Onna Aalto  2004              2:03.67   
  Lappeenrannan Uimarit  1:59.06                 
Peppi Eskola  2005              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  1:45.23                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: BKM-LOADING OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisa Lassila  2003              1:28.53   
  Kouvolan Uimarit  1:24.76                 
Matilda Lonka  2003              1:28.60   
  Kouvolan Uimarit  1:31.33                 
Ida Lehtovaara  2003              1:30.66   
  Uimaseura Aquila  1:27.66                 
Meri Lauronen  2002              1:31.04   
  Uimaseura Aquila  1:32.34                 
Oona Lehtola  2003              1:31.94   
  Tuusulan Uimaseura  1:30.09                 
Susanna Kuisma  2003              1:33.05   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.21                 
Siiri Välimaa  2002              1:36.14   
  Tuusulan Uimaseura  1:31.30                 
Cinja Åvist  2003              1:36.31   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.07                 
Kata Laukkanen  2001              1:44.94   
  Punkaharjun Urheilijat  1:44.80                 
10  Silja Kinnunen  2003              1:47.18   
  Lappeenrannan Uimarit  1:42.84                 
Eevi Kotiranta  2001              DNF   
  Uimaseura Aquila  1:20.78                 
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Nurmelan Joulupuu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Hämäläinen  2005              1:30.94   
  Kuopion Uimaseura  1:32.31                 
Leevi Kukkonen  2005              1:37.31   
  Kouvolan Uimarit  1:34.70                 
Nico Peltonen  2005              1:37.62   
  Hyvinkään Uimaseura  1:37.88                 
Anton Kettunen  2005              1:40.35   
  Gladius Kirkkonummi  1:38.53                 
Aapo Tuhkanen  2005              1:42.25   
  Tuusulan Uimaseura  1:41.80                 
Vladislav Shavyrin  2005              1:44.51   
  Uimaseura Aquila  1:49.66                 
Toivo Juselius  2005              1:50.44   
  Gladius Kirkkonummi  1:58.53                 
Niko Antman  2006              1:56.81   
  Gladius Kirkkonummi  1:55.89                 
Julius Lekander  2006              1:57.03   
  Kouvolan Uimarit  1:54.58                 
10  Toni Muurman  2005              2:05.77   
  Haminan Uimaseura  2:05.96                 
11  Elmo Taipale  2005              2:12.74   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Nurmelan Joulupuu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maxim Nikulin  2004              1:17.59   
  Ekran St.petersburg Russia  1:18.00                 
Timofey Sklyarov  2004              1:17.97   
  Ekran St.petersburg Russia  1:15.00                 
Lauri Tolvanen  2003              1:22.14   
  Haminan Uimaseura  1:22.58                 
Niko Matela  2003              1:22.91   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.42                 
Davin Lindholm  2004              1:24.64   
  Helsingin Uimarit  1:22.88                 
Topi Immonen  2003              1:27.77   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.02                 
Janne Korhonen  2003              1:27.95   
  Kouvolan Uimarit  1:26.18                 
Maxim Kuznetsov  2004              1:29.23   
  Ekran St.petersburg Russia  1:27.50                 
Eetu Salo  2004              1:31.92   
  Kouvolan Uimarit  1:29.18                 
10  Tatu Saareks  2003              1:33.53   
  Hyvinkään Uimaseura  1:30.35                 
11  Aleksandr Istomin  2004              1:37.48   
  Kuopion Uimaseura  1:37.15                 
12  Matteus Einiö  2004              1:39.05   
  Gladius Kirkkonummi  1:42.16                 
13  Alexander Nyman  2004              1:40.57   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.30                 
14  Martti Karesjoki  2004              1:44.56   
  Tuusulan Uimaseura  1:42.69                 
15  Leo Oksman  2004              1:45.06   
  Helsingin Uimarit  1:42.83                 
16  Otso Mäkivuokko  2003              1:50.81   
  Gladius Kirkkonummi  1:49.02                 
17  Eero Vilhunen  2004              1:53.02   
  Uimaseura Aquila  1:56.30                 
18  Simo Virtanen  2004              1:59.27   
  Kouvolan Uimarit  1:54.56                 
19  Anttoni Sikiö  2004              2:00.39   
  Lappeenrannan Uimarit  2:02.45                 
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Nurmelan Joulupuu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Jernvall  2000              1:13.93   
  Uimaseura Aquila  1:11.41                 
Benjamin Kangas  2002              1:18.53   
  Haminan Uimaseura  1:17.21                 
Leo Kuusela  1999              1:18.57   
  Uimaseura Aquila  1:17.17                 
Heikki Väkeväinen  2002              1:32.54   
  Gladius Kirkkonummi  1:32.05                 
 
Laji 15, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Nurmelan Joulupuu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alexandra Kuznetsova  2006      1:12.91  2:31.90  3:50.60  5:09.68  10:23.39   
  Ekran St.petersburg Russia  10:20.00      6:29.80  7:49.50  9:09.34       
                     
Onna Aalto  2004      1:29.98  3:08.10  4:47.96  6:24.22  12:42.84   
  Lappeenrannan Uimarit  12:47.20      7:59.40  9:34.62  11:09.35       
                     
 
Laji 15, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: Nurmelan Joulupuu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Hilla Kuuva  2003      1:14.34  2:33.28  3:51.97  5:11.11  10:27.92   
  Lappeenrannan Uimarit  10:27.56      6:31.84  7:52.01  9:11.42       
                     
Siiri Pitkänen  2003      1:15.54  2:35.94  3:56.69  5:18.54  10:42.00   
  Lappeenrannan Uimarit  11:06.34      6:39.70  8:00.97  9:22.05       
                     
Laura Väisänen  2001      1:15.04  2:36.71  3:59.97  5:23.22  10:57.10   
  Uimaseura Aquila  10:47.82      6:46.56  8:10.31  9:34.28       
                     
Anna Retva  2003      1:16.05  2:37.96  4:00.77  5:24.48  11:01.92   
  Tuusulan Uimaseura  12:41.03      6:48.17  8:13.14  9:37.84       
                     
Liisa Penttinen  2003      1:25.23  2:58.75  4:33.39  6:07.84  12:13.29   
  Nummelan Kisaajat  11:50.62      7:40.68  9:14.91  10:47.78       
                     
 
Laji 16, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Nurmelan Joulupuu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Risto Martikainen  2003      1:11.05  2:26.58  3:43.38  5:00.51  10:10.03   
  Kouvolan Uimarit  9:40.46      6:19.01  7:36.85  8:54.67       
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Sponsori: Nurmelan Joulupuu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hynönen  2008              40.24   
  Lappeenrannan Uimarit  39.63                 
Aino Sarvilahti  2008              46.32   
  Lappeenrannan Uimarit  44.92                 
Emilia Inkeroinen  2009              48.38   
  Aurajoen Uinti  50.27                 
Maija Kuisma  2008              55.76   
  Hyvinkään Uimaseura  55.69                 
Hanna-Mari Kuisma  2009              56.95   
  Hyvinkään Uimaseura  56.15                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
Sponsori: Nurmelan Joulupuu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iisa-Erika Auranen  2007              43.43   
  Uimaseura Aquila  43.13                 
Saaga Lehmus  2007              45.49   
  Lappeenrannan Uimarit  43.08                 
Kristel Meintjes  2007              46.06   
  Lappeenrannan Uimarit  48.64                 
Enne Rautio  2007              46.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
Sponsori: Nurmelan Joulupuu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003              27.90   
  Gladius Kirkkonummi  27.52                 
Emmiina Rautiainen  2000              29.16   
  Kouvolan Uimarit  28.42                 
Jenna Sjöblom  2001              30.34   
  Kouvolan Uimarit  30.10                 
Siiri Välimaa  2002              31.43   
  Tuusulan Uimaseura  31.21                 
Ida Lehtovaara  2003              31.53   
  Uimaseura Aquila  30.73                 
Lotta Linnea Partanen  2001              31.60   
  Nummelan Kisaajat  30.04                 
Noora Laitala  2003              31.81   
  Kouvolan Uimarit  32.77                 
Inka Raitio  2004              34.92   
  Kouvolan Uimarit  36.25                 
Rauha Heikkinen  2005              35.17   
  Helsingin Uimarit  35.79                 
10  Iida Peltola  2005              36.04   
  Kouvolan Uimarit  39.82                 
11  Sara Myller  2003              36.57   
  Tuusulan Uimaseura  38.53                 
12  Heli Kuisma  2006              36.85   
  Hyvinkään Uimaseura  35.99                 
13  Ava Malm  2004              36.90   
  Uimaseura Aquila  37.86                 
14  Sara-Sofia Lohi  2003              36.98   
  Lappeenrannan Uimarit  37.01                 
15  Sanni Hakkarainen  2003              37.33   
  Nummelan Kisaajat  35.33                 
16  Roosa Tuomola  2005              37.77   
  Tuusulan Uimaseura  37.17                 
17  Vera Lauronen  2005              38.32   
  Uimaseura Aquila  40.33                 
18  Kiira Tulkki  2003              38.66   
  Haminan Uimaseura  38.18                 
19  Lumi Nokso  2005              39.49   
  Uimaseura Aquila  44.55                 
20  Pinja Suominen  2006              40.32   
  Gladius Kirkkonummi  39.70                 
21  Viivi Karhu  2005              40.44   
  Uimaseura Aquila                   
22  Isabella Kaprio  2006              42.72   
  Uimaseura Aquila  44.13                 
23  Viivi Penttilä  2005              57.25   
  Uimaseura Aquila                   
Emmi Silvola  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  39.51                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ollinonni Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Autio  2007              37.24   
  Uimaseura Aquila  35.35                 
Veikko Seppänen  2007              41.14   
  Lappeenrannan Uimarit  39.87                 
Matvey Lyashenko  2007              41.62   
  Lappeenrannan Uimarit  45.16                 
Oiva Koppelmäki  2007              41.95   
  Hyvinkään Uimaseura  43.67                 
Aati Karhu  2007              41.97   
  Uimaseura Aquila  44.89                 
Rasmus Karjalainen  2007              42.77   
  Lappeenrannan Uimarit  46.74                 
Herman Pettersson  2007              45.03   
  Uimaseura Aquila  47.22                 
Nooa Valtonen  2008              47.84   
  Lappeenrannan Uimarit  47.24                 
Joel Pukki  2007              47.98   
  Uimaseura Aquila  52.31                 
10  Konsta Järvinen  2008              48.08   
  Uimaseura Aquila  49.63                 
11  Tatu Kallunki  2007              51.70   
  Lappeenrannan Uimarit  52.88                 
12  Robert Pukki  2007              54.31   
  Nj Swim Team Estonia                   
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
Sponsori: Ollinonni Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Böckerman  2006              35.16   
  Gladius Kirkkonummi  35.68                 
Ahti Halttunen  2006              38.17   
  Hyvinkään Uimaseura  36.85                 
Niko Antman  2006              41.34   
  Gladius Kirkkonummi  40.41                 
Emil Gaft  2006              48.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ebbe Alastalo  2006              49.13   
  Uimaseura Aquila  51.68                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
Sponsori: Ollinonni Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Koski  2000              26.49   
  Gladius Kirkkonummi  25.47                 
Leo Kuusela  1999              26.70   
  Uimaseura Aquila  25.88                 
Sasa Seppälä  1998              26.72   
  Haminan Uimaseura  26.16                 
Mikko Nihtilä  1985              26.85   
  Uimaseura Aquila  26.29                 
Jari Johansson  1977              27.57   
  Lappeenrannan Uimarit  26.84                 
Dmitrii Ankudinov  1998              27.67   
  Kouvolan Uimarit  27.34                 
Atte Alila  2001              27.90   
  Uimaseura Aquila  27.43                 
Dmitry Nosov  1998              28.07   
  Gladius Kirkkonummi  26.62                 
Manu Ursin  2002              28.41   
  Kouvolan Uimarit  28.45                 
10  Lauri Kettunen  2002              28.99   
  Lappeenrannan Uimarit  27.69                 
11  Pyry Räisänen  2001              29.43   
  Tuusulan Uimaseura  28.80                 
12  Niko Matela  2003              29.56   
  Lappeenrannan Uimarit  29.42                 
13  Aleksi Kauppinen  2003              29.95   
  Lappeenrannan Uimarit  30.82                 
14  Alexi Taimela  1998              30.16   
  Gladius Kirkkonummi  27.86                 
15  Repe Kupila  2001              30.45   
  Gladius Kirkkonummi  29.72                 
16  Joonatan Lekander  2002              30.69   
  Kouvolan Uimarit  30.74                 
17  Akseli Korhonen  2001              31.27   
  Haminan Uimaseura  32.50                 
18  Toni Kougappi  2001              32.47   
  Haminan Uimaseura  30.43                 
19  Jimi Kojo  2005              33.23   
  Uimaseura Aquila  33.76                 
20  Nooa Matela  2005              34.45   
  Lappeenrannan Uimarit  35.81                 
21  Aleksi Määttä  2005              36.28   
  Uimaseura Aquila  37.34                 
22  Iikka Heijari  2005              38.87   
  Uimaseura Aquila                   
23  Denis Zhuchkov  2004              39.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
24  Aaro Seppä  2005              48.57   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ollinonni Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004              1:13.88   
  Kouvolan Uimarit  1:13.07                 
Vilma Leppähaara  2005              1:19.44   
  Nummelan Kisaajat  1:17.32                 
Aino Tamminen  2005              1:29.18   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.40                 
Peppi Eskola  2005              1:33.04   
  Gladius Kirkkonummi  1:26.39                 
Saara Seppälä  2005              1:39.23   
  Nummelan Kisaajat  1:37.32                 
Ronja Terävä  2005              1:40.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.54                 
Aino Jäkärä  2005              1:41.63   
  Lappeenrannan Uimarit  1:40.93                 
Ankia Meintjes  2005              1:59.72   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Milja Mäkinen  2004              DNF   
  Kouvolan Uimarit  1:26.76                 
 
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Ollinonni Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Peltoniemi  2003              1:17.95   
  Lappeenrannan Uimarit  1:16.21                 
Aino-Olivia Arola  2002              1:18.91   
  Uimaseura Aquila  1:16.53                 
Tiiu Korhonen  2003              1:19.80   
  Uimaseura Aquila  1:18.09                 
Viivi Sorri  2003              1:24.14   
  Gladius Kirkkonummi  1:17.87                 
Silja Kinnunen  2003              1:26.10   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.82                 
Oona Lehtola  2003              1:27.90   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.63                 
 
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Ollinonni Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Väisänen  2001              1:29.46   
  Uimaseura Aquila  1:23.11                 
 
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Crestec Marine Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Timofey Sklyarov  2004              1:16.83   
  Ekran St.petersburg Russia  1:12.00                 
Juuso Rahikainen  2003              1:20.34   
  Tuusulan Uimaseura  1:18.49                 
Joonas Cranston  2003              1:22.08   
  Nummelan Kisaajat  1:29.52                 
Otso Mäkivuokko  2003              1:30.65   
  Gladius Kirkkonummi  1:32.98                 
Matteus Einiö  2004              1:31.63   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.40                 
Jasper Nupponen  2004              1:38.62   
  Kuopion Uimaseura  1:34.63                 
Pavel Denzhshikov  2004              DNS   
  Ekran St.petersburg Russia  1:05.00                 
 
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Crestec Marine Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ossi Kleimola  2001              1:04.83   
  Kouvolan Uimarit  1:06.10                 
Atte Alila  2001              1:05.84   
  Uimaseura Aquila  1:03.92                 
Birger Niskanen  2002              1:27.59   
  Tuusulan Uimaseura  1:28.59                 
 
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Crestec Marine Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Kuusela  1999              1:05.84   
  Uimaseura Aquila  1:04.24                 
 
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Crestec Marine Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Mäki-Hokkonen  2007              1:24.11   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.22                 
Sofia Oksa  2007              1:28.01   
  Nummelan Kisaajat  1:24.69                 
Emmi Salo  2007              1:28.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.25                 
Anita Mäkinen  2007              1:30.71   
  Nummelan Kisaajat  1:30.75                 
Veera Haukka  2007              1:42.95   
  Uimaseura Aquila                   
Aino Sarvilahti  2008              1:45.10   
  Lappeenrannan Uimarit  1:42.92                 
Saaga Lehmus  2007              1:47.87   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.99                 
Kristel Meintjes  2007              1:50.06   
  Lappeenrannan Uimarit  1:47.83                 
Saara Virtanen  2008              2:02.91   
  Kouvolan Uimarit  2:06.46                 
 
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Crestec Marine Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Ahonen  2005              1:16.07   
  Hyvinkään Uimaseura  1:11.26                 
Ida Kauppinen  2005              1:17.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.72                 
Anniina Kurvinen  2006              1:18.60   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.29                 
Saga Koho  2005              1:21.61   
  Uimaseura Aquila  1:21.70                 
Sofie Johansson  2005              1:23.13   
  Gladius Kirkkonummi  1:27.48                 
Iida Peltola  2005              1:25.30   
  Kouvolan Uimarit  1:25.37                 
Roosa Tuomola  2005              1:25.94   
  Tuusulan Uimaseura  1:18.13                 
Minja Fihlman  2005              1:26.18   
  Kouvolan Uimarit  1:32.75                 
Vera Lauronen  2005              1:27.57   
  Uimaseura Aquila  1:51.21                 
10  Isabella Kaprio  2006              1:31.21   
  Uimaseura Aquila  1:39.85                 
11  Emilia Ruusu  2006              1:31.41   
  Haminan Uimaseura  1:35.00                 
12  Pinja Suominen  2006              1:35.12   
  Gladius Kirkkonummi  1:33.43                 
13  Sofia Chadromtseva  2006              1:38.97   
  Uimaseura Aquila  1:34.59                 
14  Elsa Määttä  2006              1:39.00   
  Hyvinkään Uimaseura  1:37.78                 
15  Päivä-Kaisla Seppänen  2006              1:40.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.23                 
16  Loore Lehepuu  2006              1:45.04   
  Uimaseura Aquila                   
17  Iisa Lavikainen  2006              1:51.56   
  Hyvinkään Uimaseura  1:41.06                 
18  Nelli Hytti  2005              1:52.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:52.37                 
Aada Ahonen  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:39.79                 
 
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Crestec Marine Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004              1:06.23   
  Tuusulan Uimaseura  1:06.12                 
Nessa Järvinen  2004              1:07.40   
  Uimaseura Aquila  1:09.82                 
Ida Lehtovaara  2003              1:07.67   
  Uimaseura Aquila  1:05.75                 
Ida Mäki-Hokkonen  2004              1:09.04   
  Lappeenrannan Uimarit  1:09.21                 
Lotta Hermonen  2004              1:09.65   
  Kouvolan Uimarit  1:08.02                 
Liisa Lassila  2003              1:10.25   
  Kouvolan Uimarit  1:10.13                 
Cinja Åvist  2003              1:10.60   
  Hyvinkään Uimaseura  1:09.53                 
Anna Retva  2003              1:11.13   
  Tuusulan Uimaseura  1:09.11                 
Ella Hurtta  2003              1:12.26   
  Uimaseura Aquila  1:07.36                 
10  Ella-Maija Syväniemi  2004              1:14.23   
  Gladius Kirkkonummi  1:11.51                 
11  Beata Niskanen  2004              1:14.71   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.97                 
12  Tiia Kuisma  2003              1:15.24   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.69                 
13  Tinka Rokka  2003              1:15.62   
  Uimaseura Aquila  1:18.96                 
14  Niini Saxelin  2003              1:22.63   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.08                 
15  Camilla Sofia Telmanova  2004              1:24.07   
  Haminan Uimaseura  1:27.25                 
16  Ava Malm  2004              1:24.70   
  Uimaseura Aquila  1:24.00                 
17  Skarlett Ström  2003              1:25.24   
  Haminan Uimaseura  1:22.49                 
18  Veera Mäkelä  2004              1:28.08   
  Gladius Kirkkonummi  1:31.02                 
19  Kaarina Leppä  2004              1:28.92   
  Haminan Uimaseura  1:30.04                 
 
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Crestec Marine Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmiina Rautiainen  2000              1:04.12   
  Kouvolan Uimarit  1:02.38                 
Jenna Sjöblom  2001              1:05.22   
  Kouvolan Uimarit  1:04.72                 
Laura Väisänen  2001              1:09.69   
  Uimaseura Aquila  1:07.74                 
Aino-Olivia Arola  2002              1:10.33   
  Uimaseura Aquila  1:07.46                 
Milla-Marita Anttila  2000              1:13.30   
  Uimaseura Aquila  1:07.38                 
Fanny Puska  2001              1:19.05   
  Haminan Uimaseura  1:17.98                 
Vilma Kotola  2001              DSQ   
  Uimaseura Aquila  1:07.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Kukkonen  2006              1:18.34   
  Kouvolan Uimarit  1:17.09                 
Mikael Böckerman  2006              1:19.92   
  Gladius Kirkkonummi  1:20.79                 
Veikko Seppänen  2007              1:31.05   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.49                 
Julius Lekander  2006              1:34.41   
  Kouvolan Uimarit  1:35.59                 
Jasu Caspar Haapaniemi  2006              1:35.00   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.41                 
Joona Jakoaho  2006              1:36.20   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.49                 
Kendro Bobkov  2006              1:37.93   
  Uimaseura Aquila  1:36.70                 
Oiva Koppelmäki  2007              1:39.19   
  Hyvinkään Uimaseura  1:38.87                 
Tuomas Heikkilä  2008              1:40.26   
  Uimaseura Aquila  1:39.04                 
10  Saku Virtanen  2008              2:00.96   
  Kouvolan Uimarit  2:10.87                 
11  Emil Gaft  2006              2:01.30   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maxim Nikulin  2004              1:01.76   
  Ekran St.petersburg Russia  59.44                 
Eetu Salo  2004              1:04.95   
  Kouvolan Uimarit  1:05.41                 
Nikita Kruglov  2004              1:06.69   
  Ekran St.petersburg Russia  1:05.00                 
Yury Smirnov  2005              1:08.75   
  Vovis St.petersburg Russia  1:06.00                 
Alexander Nyman  2004              1:10.65   
  Hyvinkään Uimaseura  1:10.13                 
Aleksandr Istomin  2004              1:15.08   
  Kuopion Uimaseura  1:14.16                 
Leo Oksman  2004              1:16.49   
  Helsingin Uimarit  1:13.16                 
Valtteri Muranen  2005              1:16.87   
  Uimaseura Aquila  1:19.24                 
Eemil Perämäki  2004              1:21.72   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.52                 
10  Rufus Strandell  2005              1:22.55   
  Gladius Kirkkonummi  1:23.34                 
11  Akseli Kuparinen  2004              1:22.93   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.43                 
12  Anton Kettunen  2005              1:23.61   
  Gladius Kirkkonummi  1:22.61                 
13  Anton Sarvilahti  2005              1:24.28   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.15                 
14  Aleksi Määttä  2005              1:24.96   
  Uimaseura Aquila  1:23.72                 
15  Toni Muurman  2005              1:25.81   
  Haminan Uimaseura  1:25.90                 
16  Martti Karesjoki  2004              1:27.22   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.06                 
17  Toivo Juselius  2005              1:27.94   
  Gladius Kirkkonummi  1:30.16                 
18  Nikita Glazberg  2004              1:29.00   
  Nj Swim Team Estonia                   
19  Iikka Heijari  2005              1:29.84   
  Uimaseura Aquila                   
20  Daniel Pessi  2004              1:31.94   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.17                 
21  Elmo Taipale  2005              1:35.39   
  Uimaseura Aquila  1:40.39                 
22  Anttoni Sikiö  2004              1:45.30   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.02                 
23  Aaro Seppä  2005              1:52.88   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Manu Ursin  2002              1:02.83   
  Kouvolan Uimarit  1:01.62                 
Lauri Tolvanen  2003              1:03.56   
  Haminan Uimaseura  1:03.39                 
Panu Kautto  2003              1:03.64   
  Lappeenrannan Uimarit  1:03.65                 
Henri Heikkilä  2003              1:04.84   
  Uimaseura Aquila  1:03.79                 
Pyry Talvitie  2002              1:08.09   
  Gladius Kirkkonummi  1:06.73                 
Aleksi Kauppinen  2003              1:08.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:08.02                 
Kasper Holopainen  2003              1:09.94   
  Nummelan Kisaajat  1:12.44                 
Tatu Saareks  2003              1:10.13   
  Hyvinkään Uimaseura  1:08.65                 
Emil Strandell  2002              1:10.67   
  Gladius Kirkkonummi  1:17.49                 
10  Daniel Ruotsi  2002              1:12.02   
  Gladius Kirkkonummi  1:09.93                 
11  Leevi Hautaniemi  2003              1:24.91   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.51                 
Alex Tervo  2002              DNS   
  Haminan Uimaseura  1:21.13                 
 
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergei Haukka  1989              55.01   
  Helsingfors Simsällskap  53.03                 
Henri Koski  2000              59.50   
  Gladius Kirkkonummi  56.74                 
Miska Kurvinen  1999              1:00.30   
  Uimaseura Aquila  59.65                 
Dmitrii Ankudinov  1998              1:00.38   
  Kouvolan Uimarit  1:01.43                 
Sasa Seppälä  1998              1:00.40   
  Haminan Uimaseura  58.14                 
Repe Kupila  2001              1:06.48   
  Gladius Kirkkonummi  1:05.67                 
Toni Kougappi  2001              1:10.17   
  Haminan Uimaseura  1:05.83                 
Kai-Asser Skog  1966              1:11.57   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.79                 
 
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Mäki-Hokkonen  2007              47.62   
  Lappeenrannan Uimarit  46.38                 
Aino Ruotsalainen  2007              51.63   
  Lappeenrannan Uimarit  50.54                 
Iisa-Erika Auranen  2007              53.29   
  Uimaseura Aquila  55.13                 
Enne Rautio  2007              1:01.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Veera Haukka  2007              1:02.26   
  Uimaseura Aquila  59.25                 
Saara Virtanen  2008              1:09.51   
  Kouvolan Uimarit  1:06.39                 
Emilia Inkeroinen  2009              1:14.76   
  Aurajoen Uinti  1:25.26                 
Kristel Meintjes  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.47                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Millariina Bruce  2001              37.10   
  Uimaseura Aquila  37.81                 
Eevi Kotiranta  2001              38.00   
  Uimaseura Aquila  36.92                 
Melissa Miettinen  2005              41.89   
  Helsingin Uimarit  41.51                 
Tinka Rokka  2003              42.69   
  Uimaseura Aquila  43.61                 
Ava Malm  2004              47.22   
  Uimaseura Aquila  46.87                 
Vera Lauronen  2005              51.46   
  Uimaseura Aquila  54.59                 
Sanni Hakkarainen  2003              53.18   
  Nummelan Kisaajat  52.62                 
Isabella Kaprio  2006              54.77   
  Uimaseura Aquila  55.79                 
Viivi Karhu  2005              56.00   
  Uimaseura Aquila                   
10  Emma-Mikaela Arola  2004              56.26   
  Uimaseura Aquila  57.65                 
 
Laji 24, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Antman  2006              51.09   
  Gladius Kirkkonummi  50.94                 
Kasperi Miettinen  2006              51.66   
  Hyvinkään Uimaseura  50.05                 
Rasmus Karjalainen  2007              52.42   
  Lappeenrannan Uimarit  57.21                 
Ahti Halttunen  2006              52.77   
  Hyvinkään Uimaseura  54.26                 
Juuso Heikkola  2006              52.88   
  Uimaseura Aquila  52.13                 
Luka Valtonen  2006              54.75   
  Lappeenrannan Uimarit  52.27                 
Aati Karhu  2007              55.51   
  Uimaseura Aquila                   
Joel Pukki  2007              57.29   
  Uimaseura Aquila  57.86                 
Saku Virtanen  2008              1:03.70   
  Kouvolan Uimarit  1:05.23                 
10  Herman Pettersson  2007              1:05.73   
  Uimaseura Aquila  1:05.39                 
11  Konsta Järvinen  2008              1:06.41   
  Uimaseura Aquila  1:02.34                 
12  Nooa Valtonen  2008              1:06.79   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.23                 
13  Tatu Kallunki  2007              1:11.30   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 24, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Jernvall  2000              33.19   
  Uimaseura Aquila  32.71                 
Ossi Kleimola  2001              33.77   
  Kouvolan Uimarit  32.99                 
Mikko Nihtilä  1985              35.59   
  Uimaseura Aquila  34.27                 
Jari Johansson  1977              35.84   
  Lappeenrannan Uimarit  34.24                 
Leo Kuusela  1999              36.54   
  Uimaseura Aquila  36.26                 
Dmitry Nosov  1998              38.15   
  Gladius Kirkkonummi  36.37                 
Joonatan Lekander  2002              39.54   
  Kouvolan Uimarit  39.11                 
Akseli Korhonen  2001              43.06   
  Haminan Uimaseura  41.57                 
Jimi Kojo  2005              43.33   
  Uimaseura Aquila  43.39                 
10  Jasper Nupponen  2004              47.95   
  Kuopion Uimaseura  47.46                 
11  Aleksi Määttä  2005              51.30   
  Uimaseura Aquila  52.71                 
12  Eemil Perämäki  2004              52.71   
  Tuusulan Uimaseura  51.56                 
13  Denis Zhuchkov  2004              54.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 25, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kurvinen  2006      1:27.65  3:02.61  4:35.68    6:04.64   
  Lappeenrannan Uimarit  6:10.01                 
                     
Helmi Käkelä  2006      1:29.51  3:08.30  4:46.64    6:19.67   
  Tuusulan Uimaseura  6:19.51                 
                     
 
Laji 25, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milja Mäkinen  2004      1:14.32  2:38.25  4:03.23    5:23.84   
  Kouvolan Uimarit  5:20.00                 
                     
Aino Tamminen  2005      1:21.85  2:49.92  4:17.86    5:36.55   
  Lappeenrannan Uimarit  5:48.72                 
                     
Roona Karola  2004      1:20.07  2:49.84  4:19.46    5:44.43   
  Tuusulan Uimaseura  5:44.40                 
                     
Lilja Pulkkinen  2004      1:17.90  2:45.22  4:15.72    5:46.38   
  Kouvolan Uimarit  5:46.64                 
                     
Peppi Eskola  2005      1:25.57  2:58.18  4:28.65    5:52.64   
  Gladius Kirkkonummi  6:01.02                 
                     
Ronja Terävä  2005      1:24.43  2:54.17  4:26.77    5:54.71   
  Lappeenrannan Uimarit  6:04.54                 
                     
Elina Syvänne  2004      1:24.00  2:57.06  4:30.97    5:58.29   
  Tuusulan Uimaseura  5:58.73                 
                     
Saara Seppälä  2005      1:25.88  2:59.65  4:34.73    6:04.48   
  Nummelan Kisaajat  6:10.77                 
                     
Kaisa Mäkinen  2005      1:26.94  3:02.77  4:39.76    6:12.16   
  Helsingin Uimarit  6:11.27                 
                     
10  Ida Kauppinen  2005      1:31.33  3:09.29  4:48.42    6:17.63   
  Lappeenrannan Uimarit  6:16.78                 
                     
11  Iida Peltola  2005      1:33.91  3:19.05  5:07.12    6:46.53   
  Kouvolan Uimarit  6:56.40                 
                     
12  Ankia Meintjes  2005      1:36.17  3:25.77  5:15.21    7:02.21   
  Lappeenrannan Uimarit  7:07.88                 
                     
 
Laji 25, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Lehtovaara  2003      1:09.91  2:29.59  3:49.38    5:07.36   
  Uimaseura Aquila  5:06.61                 
                     
Hilla Kuuva  2003      1:13.32  2:32.62  3:52.68    5:10.33   
  Lappeenrannan Uimarit  5:07.34                 
                     
Laura Väisänen  2001      1:12.97  2:35.03  4:00.05    5:23.14   
  Uimaseura Aquila  5:14.32                 
                     
Kata Laukkanen  2001      1:16.84  2:43.41  4:09.62    5:32.58   
  Punkaharjun Urheilijat  5:28.54                 
                     
Matilda Lonka  2003      1:20.32  2:48.29  4:15.78    5:36.37   
  Kouvolan Uimarit  5:53.46                 
                     
Liisa Penttinen  2003      1:22.57  2:51.26  4:20.72    5:45.67   
  Nummelan Kisaajat  5:55.67                 
                     
Sara Myller  2003      1:24.91  3:00.02  4:37.02    6:12.46   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Kiira Tulkki  2003      1:30.40  3:08.72  4:46.90    6:18.80   
  Haminan Uimaseura  6:30.37                 
                     
 
Laji 26, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miska Sarkkinen  2005      1:21.37  2:51.49  4:21.89    5:47.70   
  Helsingin Uimarit  5:58.92                 
                     
Nooa Matela  2005      1:19.80  2:51.33  4:24.23    5:54.27   
  Lappeenrannan Uimarit  6:05.19                 
                     
Eetu Autio  2007      1:26.41  2:58.95  4:30.48    5:59.31   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Georgi Biatetc  2005      1:28.04  3:03.74  4:37.05    6:04.16   
  Uimaseura Aquila  6:43.25                 
                     
Anton Sarvilahti  2005      1:35.89  3:20.88  5:02.99    6:36.43   
  Lappeenrannan Uimarit  7:10.33                 
                     
Miro Järvinen  2005      1:32.71  3:14.55  5:00.89    6:37.19   
  Kouvolan Uimarit  6:58.44                 
                     
 
Laji 26, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Matela  2003      1:09.16  2:21.36  3:33.79    4:45.01   
  Lappeenrannan Uimarit  4:49.32                 
                     
Risto Martikainen  2003      1:09.67  2:23.95  3:40.82    4:56.44   
  Kouvolan Uimarit  4:54.04                 
                     
Joonas Cranston  2003      1:17.38  2:42.90  4:09.14    5:28.27   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Davin Lindholm  2004      1:17.10  2:41.50  4:07.07    5:31.65   
  Helsingin Uimarit  5:23.81                 
                     
Otso Mäkivuokko  2003      1:22.39  2:53.17  4:24.53    5:52.36   
  Gladius Kirkkonummi  6:10.38                 
                     
Akseli Kuparinen  2004      1:29.39  3:14.05  5:01.43    6:42.96   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Jeremias Arveli  2004      1:35.59  3:19.75  5:06.88    6:43.20   
  Kouvolan Uimarit  6:59.25                 
                     
Nikita Glazberg  2004      1:34.49  3:22.09  5:06.52    6:44.48   
  Nj Swim Team Estonia                   
                     
 
Laji 26, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Juha Lustig Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Kettunen  2002      1:09.68  2:23.00  3:38.04    4:49.87   
  Lappeenrannan Uimarit  4:57.34                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002      1:19.01  2:46.50  4:16.42    5:42.17   
  Gladius Kirkkonummi  5:41.25                 
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Smart Sport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandra Kuznetsova  2006      1:16.10        2:41.56   
  Ekran St.petersburg Russia  2:40.20                 
                     
Aino Ruotsalainen  2007      1:41.92        3:30.82   
  Lappeenrannan Uimarit  3:43.54                 
                     
Sofia Oksa  2007      1:44.88        3:32.83   
  Nummelan Kisaajat  3:35.08                 
                     
Anita Mäkinen  2007      1:48.86        3:38.57   
  Nummelan Kisaajat  3:32.34                 
                     
Ella Hynönen  2008      1:54.39        3:47.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Erin Ovaska  2006      1:52.73        3:52.80   
  Lappeenrannan Uimarit  3:54.94                 
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Smart Sport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005      1:16.59        2:43.05   
  Nummelan Kisaajat  2:39.77                 
                     
Lotta Hermonen  2004      1:19.77        2:49.54   
  Kouvolan Uimarit  2:48.78                 
                     
Salma Mäntynen  2005      1:26.19        3:00.71   
  Uimaseura Aquila  3:01.02                 
                     
Rauha Heikkinen  2005      1:32.09        3:14.09   
  Helsingin Uimarit  3:13.94                 
                     
Ronja Terävä  2005      1:39.71        3:18.78   
  Lappeenrannan Uimarit  3:12.46                 
                     
Sofie Johansson  2005      1:40.44        3:25.32   
  Gladius Kirkkonummi  3:45.94                 
                     
Minja Fihlman  2005      1:47.89        3:33.86   
  Kouvolan Uimarit  3:39.46                 
                     
Nelli Hytti  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Smart Sport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003      1:18.57        2:41.13   
  Gladius Kirkkonummi  2:38.13                 
                     
Meri Lauronen  2002      1:20.81        2:50.26   
  Uimaseura Aquila  2:51.83                 
                     
Siiri Pitkänen  2003      1:25.72        2:56.13   
  Lappeenrannan Uimarit  3:00.16                 
                     
Tiiu Korhonen  2003      1:23.44        2:58.24   
  Uimaseura Aquila  2:54.31                 
                     
Tinka Rokka  2003      1:31.30        3:08.22   
  Uimaseura Aquila  3:10.09                 
                     
Niini Saxelin  2003      1:36.54        3:21.95   
  Tuusulan Uimaseura  3:22.20                 
                     
Tiia Kuisma  2003              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  3:08.60                 
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Smart Sport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Millariina Bruce  2001      1:14.03        2:37.00   
  Uimaseura Aquila  2:37.96                 
                     
Lotta Linnea Partanen  2001      1:21.41        2:50.30   
  Nummelan Kisaajat  2:54.01                 
                     
Vilma Kotola  2001      1:31.00        3:07.63   
  Uimaseura Aquila  2:49.75                 
                     
Milla-Marita Anttila  2000              DNS   
  Uimaseura Aquila  2:51.50                 
                     
 
Laji 28, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Smart Sport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Hämäläinen  2005      1:31.31        3:03.33   
  Kuopion Uimaseura  3:04.68                 
                     
Nico Peltonen  2005      1:27.58        3:04.17   
  Hyvinkään Uimaseura  3:02.20                 
                     
Aapo Tuhkanen  2005      1:29.99        3:12.61   
  Tuusulan Uimaseura  3:14.19                 
                     
Valtteri Muranen  2005      1:33.39        3:14.98   
  Uimaseura Aquila  3:20.51                 
                     
Konsta Kukkonen  2006      1:36.28        3:16.12   
  Kouvolan Uimarit  3:10.46                 
                     <